Naše hodnoty

Společenská odpovědnost firmy

Family Bakery je moderní rodinná cukrářská výrobna, a proto je společenská odpovědnost firmy základem našeho podnikání. K výrobě používáme kvaltiní čerstvé suroviny a jsme šetrní k životnímu prostředí.

Čerstvé mléko, vejce a máslo od českých a regionálních dodavatelů a kvalitní suroviny jako je belgická čokoláda či pravá vanilka z Madagaskaru, jsou základní ingredience naší výroby. Nepoužíváme žádné zbytečné chemické přísady či ztužovače.

Obaly, které využíváme k bezpečnému transportu našich cupcakes jsou 100% recyklovatelné a znovuvyužitelné. Již od začátku jsme totiž věděli, že nebudeme používat žádné nerecyklovatelné materiály. Díky tomu udržujeme co nejmenší dopad našeho podnikání na životní prostředí. I vy můžete k našemu snažení přispět a obaly znovu využít či upcyklovat.

Inspirujte se

Připravili jsme pro vás několik nápadů pro inspiraci, jak naše obaly znovu využít. Podělte se o svoje zkušenosti a nápady s ostatními zákazníky na sociálních sítích pod hashtagem #balimechytre nebo #letsboxclever

balmechytre kampan

Dárková krabička

Krabičku, ve které obdržíte své cupcaky, můžete využít doma i jako dárkové balení. Díky našemu řešení totiž zůstane uvnitř i zvenku perfektně čistá, a proto do ní můžete zabalit dárek pro někoho jiného. Pokud si ji budete chtít nechat, skvěle se hodí na úschovu starých fotek, dopisů nebo přáníček. Každý, kdo si tyto poklady z dob analogových chce ponechat, naši krabičku jistě ocení. Pokud budete chtít využít krabičku jako dárkové balení pro někoho jiného a naše logo odlepit, je snadno odstranitelné a také recyklovatelné.

darkova krabicka

Izolace z ovčí vlny

Od svého založení v roce 2009, WoolCool svým řešením ušetřili tisíce tun nerecyklovatelného plastu a polystyrenu, který díky jejich unikátnímu biodegradabilnímu řešení neskončil na skládce. Vlna je přirozeně rozložitelná v přírodě a při rozkladu navíc dodává zpátky do půdy cenné dusičnany. Vyjměte vlnu z plastového obalu,  který je běžně recyklován, a vyhoďte ji do běžného odpadu, pokud nemáte kompost nebo zahradu, kde byste ji mohli zakopat. Ovčí vlna je skvělá vycpávka pelíšků domácích mazlíčků.

izolace z ovci vlny

Ledové balíčky

Led, který používáme ke chlazení našich cupcaků při transportu,  je z purifikované pitné vody. Vodu můžete vypít nebo vylít a obal vyhodit do recyklovatelného odpadu. Než ale ledové balíčky vyhodíte, můžete je použít dále. Obal je tak pevný, že udrží až 200 kg, aniž by praskl a navíc je certifikovaný na styk s potravinami. Proto je ideální ledy použít na chlazení jídla a pití na pikniku nebo dlouhých cestách autem. Hodí se samozřejmě i na chlazení zvrklého kotníku či jiných poranění.

ledovy balicek