O nás

Rodinná cukrářská výrobna

Family Bakery je několikrát oceněná moderní rodinná cukrářská výrobna, kde se díky spojením dvou generací snoubí inovace s tradicí.

V roce 2016 jsme koupili usedlost v Polepech u Litoměřic, ve které jsme díky podpoře Ústeckého kraje během následujícího roku vybudovali moderní cukrářskou výrobnu. V létě roku 2018 jsme přihlásili náš nápad rozjet cupcakový e-shop do soutěže začínajících podnikatelů T-Mobile Rozjezdy a porotě se náš nápad natolik líbil, že nás ocenili třetím místem v Ústeckém kraji.

Přes rok jsme se věnovali vývoji obalů, testování trhu a rozvoji firmy. Naše úsilí pak bylo odměněno v létě roku 2019, kdy naše moderní rodinná cukrářská výrobna získala ocenění Regionální potravina a v zimě téhož roku se stala Vodafone Firmou Roku Ústeckého kraje. Na jaře roku 2020 jsme pak konečně spustili první cupcakový e-shop v České republice.

Oceneni Family Bakery

Spuštění nemohlo přijít v náročnější dobu – finišovali jsme v době globální pandemie! Paradoxně to ale byl ideální čas začít, protože v době zavřených kaváren a cukráren jsme umožnili celému českému trhu osladit si tyto těžké chvíle.

Unikátní řešení

Díky spolupráci s Českou poštou dokážeme doručit cupcakes kamkoli v Česku jako Balík do ruky nebo do Balíkovny. Pokud jste v blízkém okolí naší výrobny, rádi vám pak cupcakes připravíme k osobnímu odběru.

Naše cupcakes si díky unikátnímu řešení, udrží během transportu teplotu i vzhled. Na vývoji obalů jsme intenzivně spolupracovali s VOŠ Obalové techniky ve Štětí, která umožnila jejich studentce tento projekt zpracovat jako závěrečnou práci.

VOS Obalove techniky Family Bakery projekt
Woolcool oceneni

Cupcakes jsou během transportu chlazeny ledem z purifikované vody a chráněny izolací ze 100% ovčí vlny, která je skvělý přirozený regulátor teploty. Izolaci odebíráme od mnohokrát oceněné britské firmy WoolCool, která vlnu zpracovává podle ISO 9001 a 14001 standardů. Vlna je vypraná v horké vodě za použití ekologických čistících prostředků šetrných k životnímu prostředí. Díky těmto důkladným čistícím procesům je vlna certifikována pro použití v potravinářském a farmaceutickém průmyslu. Je pravidelně testována, dokonale čistá a protože není nijak chemicky ošetřená, když si k ní přičichnete, ucítíte její typickou přirozenou vůni.